Hračky a didaktické pomůcky z podhůří Jeseníků

Pro školky a centra

Naše výrobky využívají tisíce dětí ve školkách v České Republice i na Slovensku. I když většinu našich výrobků mohou používat děti od narození  nebo nízkého věku, nejvíce si je užijí děti v předškolním věku, který je označován věkem hry. Hra je v tomto období pro dítě nejčastější a nepřirozenější aktivitou. Je proto důležité zaměřit se na kvalitní a rozvíjející pomůcky.

Kvalita je v centrech a školkách potřeba dvojnásob, protože jsou v každodenním používání a musí vydržet i medvědí zacházení. Rozvoj se v tomto období zaměřuje hlavně na společnou hru a rozvoj soustředěnost, myšlení i prostorovou orientaci. Našim snem a cílem je přispět malým dílem k tomu, aby byly v ČR tyto pomůcky dostupné, pokud možno z přírodního materiálu, se kterým každá generace dětí ztrácí kontakt víc a víc. 

Pro rozvoj pohybových dovedností, protažení tělíčka i posílení svalstva jsou velmi prospěšné balanční desky. Z houpacích prken HOUPEE můžete dětem postavit překážkovou dráhu s podlézáním, přeskakováním, klouzáním i houpáním. A když si budou chtít odpočinout, z prken si udělají tunely pro vláčkodráhy, nebo si na ně lehnou a budou jen tak relaxovat.

Můžete také využít naše kartičky ke cvičení, které jsou k dispozici k vytištění zdarma. Kurz HOUPEE MEE je komplexně zpracovanou metodikou cvičení na prknech, rozdělený do několika lekcí v malých skupinách dětí pod vedením zkušeného lektora. Kurz je koncipován jako mix legrace a sportu.

V případě balančních desek JUBULA můžete pro děti zorganizovat turnaj kuličkodráh, kdy dětí závodí na čas, kdo dokáže projet kuličkou bludištěm nejrychleji nebo ji dostat na určité místo. Balanční desky JUBULA jsou pro kolektivní hru bezpečnější než houpací prkna a nepotřebujete tak velký prostor. Podle ortopedů jsou i zdraví prospěšnější. 

Pokud se děti jako kolektiv nadchnou pro společné budování, ztratí se klidně i na hodinu, dvě v budování velkolepého světa pomocí stavebnice URBIX. Z něj postaví hrady pro rytíře a princezny, budou bojovat proti drakům a obrům. O kus dále vybudují vesničku s kostelíkem, kovárnou i hostincem. Na jejím okraji bude velká farma s dřevěnými zvířátky, ohradami a stájemi. Za kopcem z houpacích prken se po jedinečné dřevěné silnici WoodyWay prohánějí autíčka, mezi vysokými domy v centru stojí nádraží o mnoha nástupištích. 

Celý ekosystém URBIX jsme navrhovali s dětmi a pro ně tak, aby pasoval k nejčastějším hračkám v pokojíku nebo školce. Padne dobře k Legu Duplo, Plymobilu, Igráčkům nebo dřevěným vláčkodráhám. Urbix děti spojuje, pomáhá kolektivu společné budovat. Velkou předností je jednoduchost a rychlost stavění. Jednoduché stavby totiž zvládnou postavit i tříleté děti. Stačí šest kostiček a děti mají malý domeček s odklápěcí střechou. Díky tomu také celou stavbu přestaví na jinou nebo uklidí do krabice během pár okamžiků.

URBIX kostky jsou vyrobeny z velmi pevné bukové překližky o tloušťce stěny 8mm. Určitě nejsou nezničitelné, ale vydrží opravdu hodně. Protože si za tímto tvrzením stojím, a chápu všechny, kdo se chystají investovat do nákupu dřevěné hračky pro mnoho dětí za tisíce korun a potřebují mít záruku toho, že nekupují drahý šmejd, nabízím zaslání vzorku stavebnice zdarma.