Hračky a didaktické pomůcky z podhůří Jeseníků

Pro odpočinek

Houpání uklidňuje

Víme to všichni. Každý se rád čas od času zanoří do houpacího křesla, sítě či zavěšené houpačky. Děti po narození mají v sobě ještě velmi silný zážitek z každodenního rytmického pohupování uvnitř maminky a všichni, kteří chtějí malé dítě ukonejšit, s ním instinktivně začnou houpat.

Neurovědci z univerzit v Ženevě a v Lausanne dokázali, že houpání prodlužuje NREM fázi spánku. NREM spánek je u novorozenců velmi hluboký a často je neprobudí ani velmi silné rušivé vjemy. Ještě okolo prvního roku života tvoří NREM spánek 70% doby spánku. A přesně to chcete svým nejmenším dopřát. I sobě, že?

Pro děti je houpání synonymem bezpečí. Houpání nejen že urychluje usínání, ale také spánek prohlubuje. Houpání ze strany na stranu uklidňuje a houpání zepředu dozadu uspává, nebo naopak může vybízí k aktivitě. Záleží hlavně na rychlosti.

Díky spontánnímu přizpůsobování polohy při houpání se mění tonus svalových vláken a to zlepšuje krevní oběh a metabolismus. Navíc uvolňuje svalovou ztuhlost, prokrvuje mozek a rozvíjí smysl pro rovnováhu, který děti v prvním roce života tolik potřebují!

Pro úplně malé děti vyrábíme závěsnou houpačku KUKLEE nebo doplněk na houpací prkna HOUPEE - Hnízdo. Starší děti se samy pohoupou na prknech.