Zúčastněte se do 25.5.2022 narozeninové pokladové hry o houpací prkno a další velké slevy. Více informací zde.

Pro odpočinek

Houpání uklidňuje

Víme to všichni. Každý se rád čas od času zanoří do houpacího křesla, sítě či zavěšené houpačky. Děti po narození mají v sobě ještě velmi silný zážitek z každodenního rytmického pohupování uvnitř maminky a všichni, kteří chtějí malé dítě ukonejšit, s ním instinktivně začnou houpat.

Neurovědci z univerzit v Ženevě a v Lausanne dokázali, že houpání prodlužuje NREM fázi spánku. NREM spánek je u novorozenců velmi hluboký a často je neprobudí ani velmi silné rušivé vjemy. Ještě okolo prvního roku života tvoří NREM spánek 70% doby spánku. A přesně to chcete svým nejmenším dopřát. I sobě, že?

Pro děti je houpání synonymem bezpečí. Houpání nejen že urychluje usínání, ale také spánek prohlubuje. Houpání ze strany na stranu uklidňuje a houpání zepředu dozadu uspává, nebo naopak může vybízí k aktivitě. Záleží hlavně na rychlosti.

Díky spontánnímu přizpůsobování polohy při houpání se mění tonus svalových vláken a to zlepšuje krevní oběh a metabolismus. Navíc uvolňuje svalovou ztuhlost, prokrvuje mozek a rozvíjí smysl pro rovnováhu, který děti v prvním roce života tolik potřebují!

Pro úplně malé děti vyrábíme závěsnou houpačku KUKLEE nebo doplněk na houpací prkna HOUPEE - Hnízdo. Starší děti se samy pohoupou na prknech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení